2020-08-08 

Nici dentystyczne

Rodzaje nici dentystycznych

Nici woskowane- ułatwiają wprowadzenie nici poprzez ''poślizg'' w przestrzeń międzyzębową, nie strzępi się. Polecana szczególnie w przypadku stłoczeń zębów.

Taśmy dentystyczne- można stwierdzić, że jest to mały cieńki paseczek/taśma.

Szczególnie zalecane przy stłoczeniach zębów, ciasnych przestrzeni międzyzębowych.

NItki niewoskowane- są wytrzymałe na pękanie, również dedykowane dla osób ze stłoczeniami zębów. Posiadają nylonową formę,  wykonane są z około 35 splecionych włókien.

Nici z fluorem- mają właściwości min. przeciwpróchnicowe, remineralizujące szkliwo, bakteriostatyczne. Fluor jest pierwiastkiem szczególnie polecanym w profilaktyce próchnicy zębów.

Nici z chlorcheksydyną- nasączone tym preparatem. Chlorheksydyna wykazuje właściwości bakteriostatyczne i bakteriobójcze, mechanizm polega na uszkadzaniu ściany komórkowej bakterii, działa również przeciwwirusowo.

Nici wybielające- min. z krzemionką, węgiel drzewny pomagają oczyszczać przestrzenie międzyzębowe z osadów.

Nici do mostów/aparatów ortodontycznych/protez na implantach

nitka taka składa się z trzech elementów: usztywnionej części, która ułatwia wprowadzenie nici pod przęsłem mostu, części ''puszystej'', którą można oczyścić miejsca pod mostami, aparatami ortodontycznymi, wokół implantów i standardowej nici.

Nici pęczniejące- które zwiększają swoją objętość pod wpływem śliny po wprowadzeniu w przestrzeń międzyzębową, co zapewnia skuteczne oczyszczanie.

Czarne nici dentystyczne- doskonale się sprawdza dla osób, które nie są przekonane do słuszności stosowania nici. Uwidacznia resztki pokarmu i płytkę bakteryjną zalegające w przestrzeniach międzyzębowych.

PIKSTERS X-Ribbon - szeroka nić w postaci gazy do oczyszczania implantów

Gaza PIKSTERS X-Ribbon to jedyna tego rodzaju taśma dentystyczna do pielęgnacji implantów i prac protetycznych. Szeroki pasek gazy doskonale oczyszcza usuwa płytkę nazębną i jest łagodny dla dziąseł i prac protetycznych. PIKSTERS X-Ribbon to  miękka, elastyczna gaza, która jest niezwykle łatwa i wygodna w użyciu. Tekstura gazy doskonale poleruje czyszczone miejsca usuwają zalegającą płytkę nazębną, która jest główną przyczyną zapalenia dziąseł. Gaza PIKSTERS X-Ribbon znajduje się w pudełku pozwalającym na jej higieniczne przechowywanie oraz łatwe dozowanie.

Niektóre nici zawierają min. olejki eteryczne, jony srebra.

żródło: dental-health-advice.comdental-health-advice.com, aptekaopt, www.happydental.pl


Wróć